O firmie


KOMPLEKSOWE USŁUGI

Optymalny dobór najlepszej aktualnej na rynku oferty i pomoc
w załatwieniu wszelkich formalności.

Leasing Operacyjny i Finansowy

od 0% I wpłaty, przedmioty od 2007 roku


Kredyt i pożyczka leasingowa 0%

od 0% I wpłaty, przedmioty od 2003 roku


Wynajem długoterminowy

Pomoc w doborze i wyszukaniu przedmiotu finansowania

Fachowa pomoc doradcza

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PROLOG?

Decydując się na pozyskanie pojazdu czy maszyny niezbędnej do rozwijania działalności naszej firmy stajemy przed podstawowym dylematem: jak sfinansować taką inwestycję? Najczęściej odpowiedzią na tak postawione pytanie jest leasing lub kredyt. Jest to odpowiedź pozornie rozwiązująca nasz dylemat, ponieważ zarówno ilość opcji takiego rozwiązania jak i ilość potencjalnych leasingo-, czy kredytodawców sprawia, że schody dopiero się zaczynają... Istnieje kilka możliwych sposobów rozwiązania problemu.

Pierwszy sposób to wizyta w banku i akceptacja warunków w przypadku pozytywnego rozpatrzenia naszej sprawy. Takie rozwiązanie, choć z pozoru najprostsze, w praktyce najczęściej proste nie jest, bo ilość banków jaką odwiedzimy przed uzyskaniem pozytywnej odpowiedzi może nas niemiło zaskoczyć. Kolejnym zaskoczeniem może być wysokość raty a pod tym względem zdawać się na „ślepy traf" zdecydowanie nie warto.

Drugi sposób to zebranie możliwie wielu ofert, analiza i wybór tej, która sprawia wrażenie najlepszej. Rozwiązanie zdecydowanie lepsze pod względem rezultatu, ale kto raz spróbował, ten wie ile bankowych schodów było do przejścia, ile godzin w kalendarzu miało adnotację „wizyta w banku” i ile czasu pochłonęła analiza ofert i załatwianie formalności. A oferta, czy aby na pewno optymalna?

Trzecia opcja to broker finansowy, ale tu pojawia się pytanie: Czy oferta brokera nie zawiera dodatkowych prowizji i czy w związku z tym będzie korzystna? Rzeczywiście, zdarzają się pośrednicy w salonach i komisach, którzy świadczą usługi tylko dla jednego banku i tu jedynie wygoda jest łupem kupującego, bo kolejne ogniwo to dodatkowy koszt. Inaczej rzecz się ma w przypadku firm świadczących kompleksowe usługi finansowe w oparciu o wiele banków. Dla danego klienta i jego konkretnej sytuacji, mając rozeznanie wśród wielu banków, broker indywidualnie dobiera najlepszą ofertę, jest naszym „adwokatem”, więc śmiało możemy się przyznać do zaległości (np. US, ZUS), dobry broker ma większą siłę przetargową i może łatwiej negocjować warunki u leasingo-, czy kredytodawcy.

Znaczna część pracowników banków i firm leasingowych też pracuje w systemie prowizyjnym, więc przekonanie, że w "okienku" będzie taniej jest bardzo złudne. Dobremu brokerowi nie zapłacimy ŻADNEJ prowizji - zapłaci mu ją bank, tak jak zapłaciłby swojemu pracownikowi, tylko że broker pomoże wybrać i wynegocjować najlepszą ofertę, a pracownik banku będzie przekonywać do swojej własnej.

Najlepszym przykładem takiej firmy - o ogromnym doświadczeniu, oferującej produkty wielu leasingodawców i kredytodawców, której celem jest jest wynegocjowanie dla Klienta lepszych warunków niż otrzymałby bezpośrednio w firmie leasingowej, czy banku - jest ProLog Leasing Kredyt. Firma traktuje każdego Klienta indywidualnie wiedząc, że najwyższa jakość świadczonych usług i satysfakcja Klienta jest korzystna dla obu stron.

Leasing? – Tak, ale jak? Wybrać musimy sami, raty zresztą też nikt za nas nie zapłaci.

dr inż. Jarosław Mikuła